Proslavljen Dan Mačkovca

Autor: Foto/Video:
- Advertisement -

Na spomen prvog pisanog zapisa o Mačkovcu, 27. kolovoza, obilježava se kao Dan mjesta. Ovo naselje u administrativnom sastavu Grada Čakovca, tradicionalno obilježava ovaj dan, a tim je povodom u petak održana i svečana sjednica Vijeća Mjesnog odbora te zajedničko druženje.

Na sjednici održanoj u Društvenom domu u Mačkovcu, pored domaćina i mještana, bili su i župan Međimurske županije Matija Posavec i gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini.

Predsjednik Vijeća Mjesnog odbora Mačkovec Krunoslav Vidačić rekao je da su odmah po preuzimanju dužnosti krenuli s radom, te da će ono što su govorili u predizbornoj kampanji, pokušati i realizirati. Mačkovec je mjesto u kojem je lijepo živjeti, istaknuo je predsjednik Vidačić, a ne nedostaje želje i volje da bude još ljepši i bolji.

Gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini je, pozdravljajući okupljene, naglasila da računa na izabrane predstavnike, ali i sve mještane. Vrata su otvorena svima za sve prijedloge i kritike, kojima je cilj boljitak i razvoj mjesta. Rekla je da će jedan od prvih projekata na području Mačkovca, u čiju će se realizaciju krenuti, biti obnova i rekonstrukcija Društvenog doma, koji je zahvaljujući brojnim i aktivnim udrugama, središte javnog života u mjestu. Računa se i na europske fondove, posebno one namijenjene ruralnom razvoju.

Župan Međimurske županije Matija Posavec, čestitajući okupljenima Dan mjesta, zahvalio se Mačkovčanima, i udrugama koje u mjestu djeluju na promoviranju vrijednosti Međimurja i sve što čine kako bi obogatile život u zajednici.

U umjetničkom dijelu programa nastupili su članovi svih sekcija Kulturno-umjetničkog društva Mačkovec. Prigodno druženje nakon službenog dijela, na kojem se okupilo mnoštvo mještana i predstavnika javnog života u Mačkovcu, okolnim naseljima, te gradu Čakovcu, bila je prilika da se porazgovara o budućim ulaganjima, ali i povratku društvenog života na „staro normalno“ kad prođe pandemija COVID-19 virusa.

Inače, Mačkovec se u pisanim dokumentima prvi put spominje 1376. godine i to kao granica posjeda koji je Stjepan Lacković II. darovao za potrebe izgradnje samostana Svete Marije i Svih svetih.

- Oglas -

Podijeli:

Najnovije

Pročitajte još