RASPRAVA NA SJEDNICI

Gradonačelnik Kolarek o Marini Prelog: ‘Mi to što imamo ne znamo cijeniti!’

Autor: Hana Batcha Frančić Foto/Video: Hana Batcha Frančić, Studio Vipro
- Oglas -
- Oglas -

Na posljednjoj sjednici vijeća Grada Preloga, na meti rasprava našla se Marina Prelog, mnogima najdraži dio Preloga, a nekima i bolna točka. Prilikom usvajanja odluke o financijskom stanju Marine Prelog u 2022. godini, za riječ su se javili vijećnici Mario Horvat i Anica Antolek Hrgar.

U 2022. godini, Marina Prelog d.o.o. imala je ukupne prihode u iznosu od 1.346.645 kuna, a rashode od 1.343.710 kuna, dok je ukupna dobit nakon oporezivanja bila 2.935 kuna. Prvo je vijećnik Mario Horvat upitao:

- Oglas -

– Kako je moguće da je dobit tako mala s obzirom na to da se radi o top lokaciji koja je dosta posjećena, posebno vikendima, te nudi i popratne sadržaje?

Mario Horvat

Gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek odgovorio mu je da Marina Prelog praktički živi samo od ljeta, te ima velike troškove održavanja, čišćenja, sanacije, ulaganja te kako joj dobit ni nije cilj.

- Oglas -
Ljubomir Kolarek

Zatim se ubacila i vijećnica Anica Antolek Hrgar.

– Prelog je prepoznatljiv po Marini Prelog. No, ako nema dobiti, ne može se ni ulagati – rekla je Antolek Hrga, a također je rekla da bi na Marinu Prelog možda trebalo usmjeriti buduće konobare, kuhare i ugostitelje koji se školuju u Srednjoj školi Prelog. Dodala je i kako su u Marini Prelog ostali stranci te zašto im Marina Prelog naplaćuje tako male naknade.

Anica Antolek Hrgar

Gradonačelnik Kolarek je odgovorio:

Ne možemo dobiti građevinske dozvole i ovo što smo tamo napravili je maksimum! Sve je kako treba biti, a to je prirodni prostor i ja sam protiv njegove urbanizacije. Nove „kućice“ na zapadnom dijelu Sportsko-rekreacijske zone Prelog unajmilo je 90 posto naših ljudi – naglasio je, dodavši kako se svi trude da se tamo nešto napravi i da svima bude lijepo.

Rekao je i kako je ta lokacije ovisna o vremenu i kad je tmuran i kišovit dan, tamo nema žive duše, a konobare treba platiti.  Naglasio je kako se Marini Prelog dive i predstavnici turističkih zajednica iz, primjerice, Petrinje i Paga, te zaključio:

– Mi to što imamo ne znamo cijeniti!

- Oglas -

Podijeli:

NAJNOVIJE

PROČITAJTE JOŠ

FOTO Vol na ražnju i Rangers Band privukli mnoštvo na jubilarni 25. Memorijal!

U Zasadbregu je večeras na vrhuncu prva večer jubilarnog, 25. Memorijalnog turnira „Siniša Patafta“. Nakon što je od...

FOTO Braća Mihalac i prijatelji pješice stigli u Mariju Bistricu

Braća Mihalac iz Donjeg Mihaljevca ponovno su uspješno završila svoje tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu. Igor, Damir i...

FOTO/VIDEO Čak 13 ekipa bori se na 40. Seoskom turniru NK Bratstva

U Sportskom parku „Nikola Pokrivač“ u Jurovcu danas je od 14 sati u punom jeku veliko, 40. jubilarno...

FOTO Peto kolo Ljetne kros lige Prelog donijelo odlične rezultate i sportsko druženje

Nakon kratke stanke, trkači i hodači ponovno su se okupili na stazama Ljetne kros lige Prelog u njezinom...