Sada se i to zna. Na ovogodišnje Porcijunkulovo, u Čakovec opet dolazi najjača reprezentacija međimurskih vinara predstaviti svoja najbolja vina. Sve to na prostoru kod Staroga grada Zrinskih (nedaleko stare akacije), u okviru VinoGrada, priredbe koja je godinama najposjećenija u okviru Porcijunkulova, a organizatori vjeruju da će i ove godine biti tako. Dakle, u VinoGradu će vrhunska i nagrađivana vina točiti: Vinarija Cmrečnjak, Vinarija Horvat, Vinarija Vuković, Vinarija Lovrec, Vinarija Preiner, Vinarija Tomšić, Vinarija Štampar, Vinarija Dvanajščak-Kozol, Vina Keko-Banfi, Vinarija Kocijan, Vinarija Jakopić, Vinarija Kunčić i Podrum Štrigova.
VinoGrad se otvara u četvrtak, 28. srpnja, u 18 sati i bit će otvoren dok bude gostiju, do 2 sata u noći. Isto radno vrijeme mu je sve do utorka, 2. kolovoza.


Inače, VinoGrad je dio programa ovogodišnjeg Porcijunkulova, tradicionalne kulturno–turističke i vjerske manifestacija koja se ove godine održava 58. puta za redom, a čiji organizator je Turistička zajednica grada Čakovca. Prvobitno zamišljena kao sajam tradicijskih zanata vezan uz crkveni blagdan Gospe od Anđela – Porcijunkule (2.8.), manifestacija se svake godine tematski i obujmom širila. Danas je stekla status najveće turističke manifestacije u regiji koja privlači veliki broj posjetitelja u Čakovec. U 6 dana održavanja, manifestacija objedinjuje najbolje od svega onog što Međimurje nudi. U tome svakako vinogradari zauzimaju visoko čelno mjesto.
VinoGrad u četvrtak, 28. srpnja, ugostiti prve posjetitelje, za koje će se pripremati i prigodna jela. Naš portal Medjimurski.hr bit će tamo. Vidimo se.
P.S. U suradnji s vinogradarima pripremamo i nagradne igre, koje kreću već danas, a nagrade su butelje vrhunskih vina.


