Pred nogometašima Međimurja je odlučujuća utakmice sezone. U kvalifikacijama za popunu Druge lige (jedinstveni treći rang natjecanja) sutra od 18 sati na stadionu Mladosti u Čakovcu ugošćuju momčad Hrvatskog viteza iz Posedarja. U ovom susretu na klupi Međimurja biti će Gordan Golik, koji je momčad preuzeo prije 10 dana, nakon što je s nogometašicama prvoligašku sezonu završio na odličnom šestom mjestu.
-Nije moj stil razbacivati se bombastičnim najavama ili nerealnim ciljevima, ali smatram da klub našeg renomea ne smije biti zadovoljan sportskim rezultatima ove sezone. Unatoč tome što smo u kvalifikacijama dobili kvalitetnog protivnika sutrašnja utakmica nam pruža još jednu priliku za plasman u viši rang i na nama je da to i ostvarimo, rekao je Golik.
Kartoni i ozljede izbacili su neke igrače iz konkurencije za sutrašnji dvoboj?
-Zbog trećeg žutog kartona sutra ćemo igrati bez Jakupaka, dok su ozlijeđeni Marcijuš i Zanjko, a iz istog razloga vjerojatno neće biti niti Petrenka. Nisam od trenera koji bi u tome tražili alibi, jer smatram da su svi igrači koje imam na raspolaganju u klub dovedeni s razlogom i da će oni koji sutra zaigraju na travnjaku pokazati da smo bolji od našeg suparnika i omogućiti klubu da uđe u rang više. Uostalom sa sličnim se problemima suočavaju i naši sutrašnji suparnici.

Bilo je nekih kombinacija prema kojima smo imali izgleda ostvariti taj plasman i bez kvalifikacija, ali nakon svih turbulencija ove sezone na nama je da pokažemo na zelenom terenu da zaslužujemo biti tamo. Tako bi i klubu pružili priliku da mirnije uđe u razdoblje reorganizacije i dugoročnog plana te bude što konkurentniji u toj Drugoj ligi. Smatram da ova regija treba imati predstavnika u tom rangu i na nama je da pokažemo da smo ga zavrijedili, poručio je Golik.
Njegovim dolaskom znatno se poboljšala atmosfera u momčadi što je potvrdio i prvi klupski strijelac Filip Škvorc.
-Treba iskreno reći da naši rezultati ove sezone nisu zadovoljavajući za klub renomea Međimurja. Dolaskom trenera Golika raspoloženje i atmosfera u momčadi su se bitno popravili i svi u nekakvoj pozitivi iščekujemo tu utakmicu koja može popraviti lošu sezonu iza nas i dovesti do ostvarenja cilja zacrtanog na početku, a to je ulazak u viši rang, optimističan je Škvorc.
Trener Golik se osvrnuo i na činjenicu da je s momčadi vrlo kratko.
-U deset dana koliko sam s momčadi nisam mogao ništa promijeniti nekakvim čarobnim štapićem, niti je bilo vremena za nekakvo veliko uigravanje ili dublju analizu naših problema. Zato sam se najviše koncentrirao na svoju momčad i probao dečko uvjeriti da je sve na njima i da je najbitnije da daju sve od sebe. Smatram da im najveći sportski motiv treba biti želja da iza sebe klubu i budućim generacijama igrača ostave u nasljeđe viši rang natjecanja. Zbog svega toga sutra se ne može očekivati umiranje u ljepoti kad je u pitanju kvaliteta igre, već će to biti utakmica isključivo na rezultat u kojoj treba biti strpljiv i spreman da se planovi koje imamo ostvare i kroz produžetke ili jedanaesterce ako bude trebalo, najavio je strategiju za sutrašnji dvoboj Golik i pozvao i navijače da ih podrže u što većem broju.