Čakovečka gradska tržnica i ove kišne subote bila je prošarana svim mogućim bojama mirisnog cvijeća i cjetnih presadnica, koje su se i najviše tražile. Kupaca je na placu i danas bilo dosta, jer treba se opskrbiti za produženi vikend.
Uz cvijeće, dominirle su i jagode, čija cijena se sada unormalila na 10 kuna u posuditi. Zabilježili smo i odlični ponudu domaće tjestenine svih vrsta: od rezanaca, krpica i ribanke do pečenih mlinaca.
Po običaju, na gradskoj zelenoj tržnici u ovo doba godine ima svega: od mladog krumpira, mladog luka i zelja do salate, mrkve, peršina i kelja… Cijene i nisu previsoke, pa oni koji nešto trebaju niti ne pitaju koliko košta.
Bilo je i voća, pojavile su se prve marelice, trešanja nije bilo puno, ali još ima jabuka, limuna…
Mnogi tržnicu, koju je prije godinu dana dao urediti i natkriti bivši gradonačelnik Stjepan Kovač, kad je kišovito vrijeme koriste kao mjesto susreta s prijateljima. Tako je bilo i danas.
Svo to to “muvanje” po placu foto-aparatom je zabilježio naš foto-reporter Stjepan Hranilović, pa preporučamo da pogledati njegovu foto-galeriju.